Na co warto zwrócić uwagę podczas wyboru auta do ślubu?

Bentley do ślubu Warszawa

Przygotowania do ślubu to spory stres – to pewne. Fryzjer(ka), salon kosmetyczny, przymiarki sukni, floryst(k)a, oprawa uroczystości i… SAMOCHÓD. Zaczynamy różnie, często wpisem “Szukam auta do ślubu Warszawa” na kilku grupach fejsbookowych. Na co zwrócić uwagę, aby nie zostać “na lodzie” podczas uroczystości? Nasze doświadczenie pomoże Ci przejść proces wybierania samochodu bezboleśnie!


1. Oceń ogłoszenie

Czy ogłoszenie wzbudziło Twoje zaufanie? Czy literówki kłują w oczy? 90% ogłoszeń opiera się na tych samych zwrotach, nie mówiących za dużo o usługodawcy, typu:
“W cenie usługi:
– kierowca
– przyjazd po Pana Młodego
– przyjazd po Pannę Młodą
– przejazd do kościoła lub USC
– przejazd na salę weselną.”
Mało atrakcyjna forma ogłoszenia może wskazywać na to, że usługodawca nie jest profesjonalistą – a przecież takiego szukamy, prawda?

2. Kontakt

Nasz usługodawca musi być kontaktowy. Im więcej informacji dostaniemy, tym mniej kłopotu później. Nie jest ważne, czy to email, wiadomość na portalu ślubnym, OLX, FB czy SMS – odpowiedź na nasze zapytanie powinniśmy otrzymać jak najszybciej. W dobrym tonie jest krótka odpowiedź, nawet gdy nie jest to najlepsza chwila na odpisanie. Krótkie “Dziękujemy za zainteresowanie naszą ofertą (Biały Bentley do ślubu), wkrótce się z Państem skontaktujemy” – naprawdę wystarcza.

3. Umowa, faktura

Jeśli nasze ustalenia są potwierdzone tylko rozmową – powinna nam się zapalić czerwona lampka. Brak umowy to brak gwarancji na dochodzenie swoich praw w przypadku, gdy coś pójdzie nie tak. Umowa powinna zawierać pełne dane podmiotu oferującego usługi oraz wszystkie szczegóły planowanej usługi, np.:

 • wstępny opis usługi,
 • dane samochodu,
 • deklaracja usługodawcy odnośnie formy własności samochodu,
 • pełna trasa przejazdu z wyszczególnionymi godzinami,
 • czas stawienia się w pierwszym punkcie podróży,
 • czas trwania i dokładne koszty w przypadku jego przekroczenia,
 • opis dekoracji,
 • wynagrodzenie (preferowany przelew),
 • wysokość zadatku – tutaj nie ma zasady, ale 20-25% jest uznawane za rozsądny poziom,
 • czy są jakieś dodatkowe koszty (np. paliwo – powinno być w cenie),
 • czy jest rekompensata w przypadku niewykonania usługi – na zasadzie równości stron powinnien być taki zapis.
  Po wykonanej usłudze powinniśmy dostać fakturę. Rzetelne firmy nigdy nie proponują rozliczeń “bez faktury”. Pamiętaj – brak umowy to niepotrzebne ryzyko!

4. Personalizacja dekoracji

Usługodawca powinien dać Ci wolną rękę w zakresie dekoracji samochodu. Oczywiście – może się okazać, że Twoja wymarzona dekoracja jest inna niż te proponowane przez usługodawcę. W takim przypadku znajdź coś na własną rękę i zaproponuj to usługodawcy. Pamiętaj – to Tobie ma się podobać!

5. Opinie

Sprawdź opinie o firmie w kilku miejscach. 5-gwiazdkowe opinie świadczą o wysokim poziomie usługi.

6. Jakiego kierowcy szukasz?

Pamiętaj, że kierowca samochodu ślubnego to więcej niż szofer. To ma być partner do rozmów, rozładowania stresu, wykazujący się wysoką kulturą osobistą i taktem. Będzie występował obok Ciebie na zdjęciach, filmie
i przede wszystkim – będzie miał kontakt z Twoją rodziną i znajomymi. Upewnij się, że jest to osoba godna zaufania, elegancka i obyta.

7. Spotkaj się!

Masz wątpliwości? Umów się na krótkie spotkanie! Zobacz samochód, przymierz się do niego, porozmawiaj z usługodawcą – to nie będzie na pewno stracony czas. Zdjęcia nie zawsze oddają w pełni urok samochodu.

Podsumowując – pytaj o wszystko! Jeśli czegoś nie wiesz – poproś usługodawcę o wytłumaczenie, konsultuj jego odpowiedzi z najbliższymi, a unikniesz wpadek podczas TEGO dnia 🙂

Copyright by Bentleyem.pl – kopiowanie całości lub fragmentów tekstu bez zgody zabronione. Autor wyraża zgodę na cytowanie fragmentów z oznaczeniem adresu WWW źródła.